KULLANIM KOŞULLARI

Aşağıdaki koşullar Şirket – Şerif Yenen Travel Turizm Seyahat Acentası (YENEN Turizm ve Yayıncılık Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti) ile katılımcı arasındaki ilişkileri düzenler.

Bu web sitesi aracılığıyla veya katılımcı(ların) hizmetine yönelik olarak telefonla yapılan bütün satın alımlar veya rezervasyonlar burada belirtilen koşullara tabidir. Rezervasyonu yapan şahıs ilgili rezervasyonda adı geçen katılımcı(lar) adına bu koşulları kabul etmiş sayılır. Şirket tarafından veya şirket yetkilendirmesiyle yazılı olarak yapılmadığı sürece burada yazan kullanım koşullarında hiçbir değişiklik söz konusu olamaz.

 

ÖDEMELER

Şerif Yenen Travel aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul eder:

Mastercard, Visa ve Banka Havalesi.

Tüm turlar ve etkinlikler için peşin ödeme gereklidir.

Kredi kartıyla yaptığınız ödemeler, bir limited şirket olan YENEN Turizm ve Yayıncılık Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından tahsil edilir.

Ödeme yapılarak rezervasyon garanti edildikten sonra, bütün katılımcılar aşağıdaki koşullara 100% uymakla yükümlüdür. Rezervasyon yapılırken bu koşullarla ilgili her hangi bir kuşku veya uzlaşmazlık doğması halinde rezervasyon teyit edilmeden önce katılımcıların şirket ile temas kurması gerekir.

 

GRUP TURLARI / ÖZEL TURLAR / ETKİNLİK / TRANSFER HİZMETLERİNDE GECİKMELER

Bir hizmet için rezervasyon yapıldığında, buluşma yeri ve zamanı ile ilgili detaylar e-posta ile teyit edilir. Katılımcılar tur/etkinlik başlamadan 15 dakika önce buluşma noktasında hazır olmalıdır. Eğer geç kalacaksanız veya buluşma noktasını bulmada yardıma ihtiyacınız olursa size gönderilen teyit e-postasında belirtilen acil durum numarasını arayabilirsiniz. Yardımcı olmak için her türlü çaba gösterilecektir, ama buluşma noktasına zamanında ulaşmak katılımcıların sorumluluğundadır. Şirket bu konuda sorumlu tutulamaz. İptal Prosedürü’nde yer alan buluşma noktasına gelmeme veya geç kalma maddesini lütfen okuyunuz.

 

İPTALLER VE PARA İADESİ

Tur veya etkinlik iptallerinin yazılı olarak yapılması gerekir. Para iadesinin yapılıp yapılmayacağı veya ne kadar iade yapılacağı, ilgili iptal yazısının alındığı tarihten itibaren hesaplanır. Katılımcılara sunulamayan hizmetlerin bütün ödemeleri burada belirtilen koşullara ve İptal Prosedürü’ne uygun olarak iade edilir.

Bir rezervasyonun iptali veya değişikliği, ancak şirket tarafından e-posta yoluyla teyit edilmesiyle kesinleşir, ancak bu durumda iptal/değişiklik bedelleri uygulanır.

 

GEÇERLİ KİMLİK

Tur veya etkinlik günü bütün grup üyelerinin geçerli bir kimlik bulundurmalarını sağlayınız. Bu durum özellikle yaş veya öğrenci statüsüne bağlı olarak indirime hak kazanan katılımcılar açısından çok önemlidir. Öğrenciler her tur veya etkinliğe katılırken geçerli bir fotoğraflı kimlik taşımalıdır. Katılımcılar kimlik taşımama nedeniyle oluşacak ilave giderlerden sorumludur.

 

KULLANILMAYAN HİZMETLER İÇİN PARA İADESİ

Şerif Yenen Travel tarafından satılan bütün tur veya etkinlikler, komple paket halindedir. Bu nedenle bir hizmetin söz konusu katılımcı tarafından kullanılmayan bölümleri için (kısmi) geri ödeme yapılamaz. Bir konuğun ziyaret edilecek yerlerle ilgili önceden satın almış olduğu biletleri olması, şirkete bu tür bedelleri geri ödeme yükümlülüğü getirmez.

 

SEYAHAT SİGORTASI

Şirket, 24 saati geçen konaklamalı etkinlik veya turlarda Türk katılımcıların seyahat sigortalarını yaptırmaktadır. Bazı etkinliklerde 24 saati geçmese de yaptırabilmektedir. Seyahat sigortası, (uygunsuz hava koşulları, grevler veya sismik faaliyetler gibi) öngörülemez veya kontrol edilemez koşullar nedeniyle iptaller veya gecikmeler ile katılımcıların sağlık giderleri, bagaj ve şahsi eşya kaybı veya diğer seyahat talihsizliklerini kısmen kapsayacak şekilde yapılmaktadır.

Katılımcıların dahil olan hizmetleri kontrol etmeleri, dahilse sigortanın neleri kapsadığını öğrenmeleri, seyahat sigortasının hizmetlere dahil edilmediği durumlarda, kendi sigortalarını yaptırmaları veya sigortanın kapsamadığı hizmetleri ayrıca yaptırmaları önemle tavsiye edilmektedir.

Katılımcılar, bu tür öngörülemez koşullar nedeniyle şirket ve iş ortaklarının yükümlü tutulamayacağını kabul eder ve zarar görmemelerini sağlar. Sigorta açısından her türlü geri ödeme talepleri Şerif Yenen Travel veya iş ortakları aracılığıyla değil, doğrudan sigorta şirketine yönlendirilmelidir.

 

SORUMLULUK

A grubu seyahat acentası işletme belgesine sahip olan Şerif Yenen Travel çalışanları ve temsilcileri, ulaştırma, konaklama, alışveriş, gezi, rehberlik, refakat, eskort faaliyetleri, workshoplar, etkinlikler veya benzer diğer hizmetleri sağlayan kuruluşların temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Bu tür hizmetler ilgili hizmet sağlayıcıların koşullarına tabidir. Şerif Yenen Travel ve çalışanları bu tür gezi, tur, etkinlik ve ulaştırma biçimlerine yönelik hizmet sağlayan kuruluşların sahibi değildir. Sonuç olarak bu tür hizmet sağlayıcıların personel, ekipman veya operasyonları üzerinde herhangi bir denetimi yoktur ve (1) hastalık, hava durumu, grevler, düşmanca faaliyetler, savaşlar, terör eylemleri, afetler, yerel yasalar ve benzeri diğer nedenler, (2) tur veya etkinlikle ilgili hizmet sağlayıcı şirketler veya bu hizmetleri yerine getiren çalışanlarının veya temsilcilerinin hatalı, ihmalkar, kasti veya yetkisiz işlemleri, kusur veya savsaklamaları, (3) bu sağlayıcıların sahip olduğu veya işlettiği araç, ekipman veya enstrüman kusur veya arızası, (4) Şerif Yenen Travel şirketinin doğrudan denetim, gözetim veya mülkiyeti altında olmayan tarafların hatalı, ihmalkar veya kasti işlemleri veya savsaklamalarından kaynaklanan yaralanma, vefat, can veya mal kaybı, kaza, gecikme, rahatsızlık veya düzensizlik için şirket, her hangi bir sorumluluk üstlenmeyecek ve sorumlu tutulamayacaktır. Hizmetler ve konaklama bunların sağlandığı ülkelerin yasa ve yönetmeliklerine tabidir.

Şerif Yenen Travel, gezi veya etkinlik programında yapılan değişiklikler veya üçüncü taraf konumundaki sağlayıcıların ihmal veya kasti işlemlerinden sorumlu değildir.

Bazı turlar, mağaza ve dükkanlara ziyaretleri içerir. Söz konusu dükkan veya mağaza gezi programına dahil olsun veya olmasın Şerif Yenen Travel, gezi sırasında yapılan alışverişlerden sorumlu değildir. Üçüncü taraf konumundaki sağlayıcıların seyahat hizmetlerinden yararlanmakla katılımcılar veya beraberindeki şahıslar kaza, yaralanma, can veya mal kaybı açısından bu tür sağlayıcılarla doğrudan muhatap olmayı ve Şerif Yenen Travel veya temsilcilerinin sorumlu olmayacağını kabul eder. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğun Şerif Yenen Travel’a bildirilmesi halinde şirket, bu tür hizmet sağlayıcılarla ileriye dönük ilişkisini kesmeyi değerlendirecektir.

 

MÜCBİR SEBEP

Tur hizmeti veya programda yer alan bir ören yeri veya bir başka ziyaret yerinin grev veya diğer öngörülemez olaylar dahil olmak üzere mücbir sebep nedeniyle kapalı olması halinde, Şerif Yenen Travel, katılımcıları en kısa sürede bilgilendirmek için her türlü çabayı göstermenin yanı sıra şirketin tercih ve olanakları dahilinde farklı bir alternatif sunacak, başka bir hizmet programlayacak veya geri ödeme yapacaktır.

 

SAĞLIK SORUNLARI

Gezi sırasında profesyonel bakım veya özel ekipman gerektiren fiziksel, zihinsel veya duygusal sorunlarınızı rezervasyon yaptırırken yazılı olarak bildirmeniz gerekir. Aksi halde Şerif Yenen Travel geziye katılmanıza izin vermeyebilir. Böyle bir durumda ücret geri ödenmez ve şirket açısından hiç bir yükümlülük oluşmaz.

Şirket, hamile kadınlar açısından sorumluluk üstlenemez. Bazı tur, gezi ve etkinliklerin tekerlekli sandalye ile yapılması mümkün değildir. Tur ve etkinliklerde tekerlekli sandalye kullananlara herhangi bir yardım garanti edilemez. Şerif Yenen Travel, kendi inisiyatifine bağlı olarak diğer katılımcıların sağlık, güvenlik veya rahatını etkileyebilecek durumda olan bir katılımcıyı reddetme hakkını saklı tutar.

Şerif Yenen Travel gezi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tıbbi bakımın kalite veya giderlerinden sorumlu değildir.

 

MÜŞTERİ DAVRANIŞLARI

Şerif Yenen Travel kendi inisiyatifine bağlı olarak diğer katılımcıları rahatsız edebilecek veya güvenliklerini tehlikeye düşürebilecek şahısların turdan ayrılmalarını isteyebilir ve bunun sonucunda hiçbir yükümlülük üstlenmez.

 

UZLAŞMAZLIKLAR

Burada yazan koşullar bir sözleşme niteliğindedir ve Türk yasalarına tabidir. Dostane bir şekilde çözümlenemeyen her türlü uzlaşmazlık konusunda İstanbul mahkemeleri münhasıran yetkili olacaktır. Katılımcılar bu anlaşmanın koşulları ve uygulama dahil olmak üzere taraflar arasında her türlü uzlaşmazlığın karşı tarafça tebliğ edilen yazılı talep üzerine önce arabuluculuğa ve bu şekilde çözümlenememesi halinde İstanbul mahkemelerine havale edilmesini kabul eder. Katılımcılar şirketin uzlaşmazlıktan kaynaklanan her türlü dava için yetkili mahkemeyi belirleme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

 

KISMİ GEÇERSİZLİK

Bu anlaşmanın her hangi bir hükmünün yetkili mahkeme tarafından geçersiz, hükümsüz veya uygulanamaz sayılması halinde geri kalan hükümler geçerli ve yürürlükte kalacaktır.

 

ANLAŞMANIN BÜTÜNÜ

Burada belirtilen koşullar bağımsız bir belgedir ve taraflar arasında daha önce sözlü veya yazılı olarak yapılan her türlü mutabakatın yerini alır. İptal ve rezervasyon değişiklikleri için lütfen İptal Prosedürü’nün ilgili maddelerine bakınız.

Acil olmayan konularda her türlü sorularınız için info@serifyenen.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Ekibimiz sorularınızı 24 saat içinde detaylı bir şekilde yanıtlamaya çalışacaktır.

Ayrıca web sitelerimizde verilen telefon numaralarını kullanarak bizi arayabilirsiniz.

 

İPTAL PROSEDÜRÜ

Eğer kruvaziyer (yolcu) geminiz önceden kararlaştırılan limana yanaşmazsa veya rota değişikliği yaparsa paranız iade edilecektir.

Etkinlik veya tur için yeterli katılım olmadığı zamanlarda veya içerikle ilgili zorunlu sebeplerden kaynaklanan değişiklikler yüzünden, Şerif Yenen Travel’ın turu veya etkinliği iptal etme yetkisi vardır, bu durumlarda tahsil edilmiş ödemeler iade edilir, Şerif Yenen Travel sadece tahsil ettiği ödemelerden sorumludur, Şerif Yenen Travel katılımcıların yaptığı diğer harcamalardan sorumlu tutulamaz.

Kısmen veya tümünü ödeyerek kayıt yaptığınız tura veya etkinliğe en geç 15 gün kala iptal etmeniz halinde, eğer çekle veya banka havalesiyle ödeme yapılmışsa ödediğiniz bedelin tamamı iade edilir. Ancak kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapılmışsa ödediğiniz bedelin 95% iade edilir. Bu yüzde beşlik kesinti ceza amaçlı olmayıp, sadece rezervasyon maliyetimizi yansıtmaktadır.

Tur veya etlinlikten 3 ile 15 gün öncesindeki iptaller için 65% geri ödeme yapılır. Öte yandan, tur veya etkinliğin programlanan başlangıcına 72 saat veya daha az bir süre kala yapılan iptallerde geri ödeme söz konusu değildir.

Uçak bileti içeren tur iptalleri: Katılımcılar, tur veya etkinlik başlangıç zamanına 15 günden daha uzun bir süre önce turu iptal etse bile, uçak bileti düzenlenmiş ise, bilet ücreti hariç olmak üzere turun geri kalan ücreti iade edilir.

Uçak bileti içeren tur iptalleri: Tur veya etkinlik başlangıç zamanından 3 ile 15 gün önceki iptaller için, uçak bileti düzenlenmiş ise, bilet ücreti turun toplam bedelinin 65%’inden düşüldükten sonra geri kalan ücret iade edilir.

Geç geliş ve hiç gelmeme: Tur veya etkinlik başladıktan sonra geç geliş veya hiç gelmeme nedeniyle para iadesi veya yeniden rezervasyon yapılamaz. Buluşma noktasına zamanında ulaşmak katılımcıların yükümlülüğüdür.

Rezervasyon iptallerinin büyük ölçüde zorunluluktan kaynaklandığının bilincindeyiz. Geri ödemeler yazılı iptal bildirimi ve seyahat belgeleri alındıktan 10 gün sonra işleme alınır.