C.I.P Kültürel Etkileşimler Noktası, kültürel atölye çalışmaları, etkinlikler ve kurslar sunarak, ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen ziyaretçilerin Türk kültürüne özgü öğeler, geleneksel sanatlar ve geleneksel musiki ile tanışmalarını sağlar.

C.I.P’de neredeyse her gün bir etkinlik var. Etkinlik olmadığı veya zamanınızın olduğu bir günde de özel atölye, ders ve etkinlik gerçekleştirmek mümkündür. C.I.P’de ziyaretçilerin Kültürel Türk miraslarını tecrübe edinmesi, Ebru sanatı atölyesi, hat sanatı, tezhip ve minyatür boyama çalışmaları, Sufi müzik aleti ney yapımı ve çalımı, dans dersleri, yemek dersleri, sema ayini deneyimi, semazenlerle söyleşi, film gösterimi ve Türk kahvesi ritüeli gibi kültürel etkinlikler ile mümkündür.

Geleneksel Türk Sanatlarından Ebru

Ebru Atölyesi

Geleneksel Türk Sanatlarından Ebru
UNESCO – İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesine alınmış olan Ebru sanatı atölyesinde bu sanat ile tanışacak, kendi ebrunuzu yapmaya çalışacak, yaptığınız eseri anı olarak yanınıza alabileceksiniz. Bu sanata dair her konuda merak ettiklerinizi ebru sanatçısına sorabilirsiniz.

Size özel gün ve saatlerde 2’şer saatlik ebru atölyesi çalışmaları mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

Mevlevi Dervişi ve Neyzen ile Sema Ayini

Mevlevi Dervişleri ile Sema Atölyesi

Mevlevi Dervişi ve Neyzen ile Sema Ayini
Mevlevi Sema Ayini atölye çalışmasında önce kısa bir video gösterisi, ardından Sufi müzik icracısı bir neyzen ve semazen ile tanışma, kendileriyle soru-cevap, sema ayininin tanıtımı amacıyla ayinin değişik bölümlerinden canlı örnekler ve isteyenler için kısa bir dönme çalışması yapılacaktır.

Size özel gün ve saatlerde 2’şer saatlik atölye çalışmaları mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

Blowing Sufi Music Instrument “Ney”, End-blown Flute

Ney Üfleme Atölyesi

Sufi Müzik Enstrümanı “Ney” Üfleme Çalışması
Sufi müziğin ana sazlarından biri olan ney atölye çalışmasında katılımcılar, bir neyzen eşliğinde ney ile tanışacaklar, ney üfleme çalışması yapacaklardır.

Size özel gün ve saatlerde 2’şer saatlik atölye çalışmaları mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.
 

Making “Ney”, End-blown Flute

Ney Yapım Atölyesi

Sufi Müzik Enstrümanı “Ney” Yapımı
Bu ney yapım atölyesi, sizin Sufi müziğinin ana sazlarından biri olan neyi daha derinden tanımanızı sağlayacak. Uzman ney yapımcısı eşliğinde ney yapımını uygulayan katılımcılara ney kamışı C.I.P tarafından sağlanacaktır. Yaptığınız neyi yanınızda götürebilir ve kendi yarattığınız bu müzik aletini kullanabilirisiniz.

Size özel gün ve saatlerde 2’şer saatlik atölye çalışmaları mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

 

Belly Dancing Class

Göbek Dansı Kursları

Atölye Çalışması (Workshop): Göbek Dansı Kursları
Bu kursta geleneksel Türk tarzında göbek dansı yaparak, teknik ve pratik klasik stilin inceliklerini öğreneceksiniz. Deneyim gerektirmeyen bu çalışma göbek dansıyla yeni tanışan veya kendilerini bu konuda geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Size özel gün ve saatlerde 1’er saatlik kurslar mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

Folk Dance Class

Halk Oyunları Kursu

Atölye Çalışması (Workshop): Halk Oyunları Kursu
Bu çalışmada Türk Halk Oyunları’nın tekniklerini öğrenebilir ve pratik yapabilirsiniz. Dansçı ve aynı zamanda eğitmen olan uzman tarafından yapılacak olan bu çalışma için herhangi bir ön tecrübe gerekmiyor. Eğlenceli bir hafta sonu sizi bekliyor.

Size özel gün ve saatlerde 2’şer saatlik kurslar mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

The Turkish Coffee Experience and Fortune Telling

Türk Kahvesi ve Fal Atölyesi

Türk Kahvesi Deneyimi ve Fal Bakımı
Türkler için dostlukların bir fincan kahve ile başlayıp, kırk yıl unutulmamasının sebebi, kahvenin insan ilişkilerinin kurulmasında sembolik bir görevi olmasıdır. Bu atölyede, Türk kahvesinin tarihini öğrendikten sonra kahveyi kendiniz pişirecek ve ardından da fincanınızdan kahve falınıza bakılacaktır.

Size özel gün ve saatlerde 1’er saatlik dilimler mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

Traditional Book Arts: Calligraphy, Illumination (Tezhip) and Miniature Painting

Hat, Tezhip veya Minyatür Atölyesi

Atölye Çalışması (Workshop): Geleneksel Kitap Süsleme Sanatları – Hat, Tezhip ve Minyatür Boyama
Bu üç geleneksel sanatlardan seçeceğiniz herhangi biri için yaklaşık 2 saat süren bir atölye çalışması yapacaksınız. Bu sanatların ustalarıyla çalışma, yapımında kullanılan malzemeleri daha yakından tanıma ve tamamlanan eseri atölyeden bir hatıra olarak yanınızda götürme olanağınız olacaktır.

Seçeceğiniz bir dalda, size özel gün ve saatlerde 2’şer saatlik atölye çalışmaları mümkündür.

Detaylar için e-posta gönderebilirsiniz.

Atölyelerimizi Nerede Yapıyoruz?

Etkinliklerimizi Taksim Meydanına 5 dakika yürüyüş mesafesinde, Cihangir’deki kültür merkezimiz C.I.P’de gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz kendi yerinizde yapmamız da mümkündür.

Rezervasyon ve sorularınız için info@cipevents.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.