Seyahat Felsefemiz

Şerif Yenen’in konuyla ilgili bir sözü şöyle:

“Her gezgin turisttir ancak her turist gezgin olamaz. Gezgin olabilmek için sıradanın ötesine gitmek, yerel halkın arasına karışmak ve yerel kültürle kaynaşmak gerekir.”

Bu sözler, Kültür Gezilerimizin arkasında yatan felsefemizi özetliyor. Gezdiğiniz yerleri yalnızca bir seyahat edilecek bölge olarak görmeyin, yerel kültürle edindiğiniz deneyimler ve etkileşimler yaşam algınızı değiştirecek ve o kültürle ilgili derin farkındalık yaratacak.

Bu felsefe doğrultusunda gezilerimizde, müze ve ören yeri ziyaretlerinin, UNESCO’nun Dünya Kültürel Mirası sayılan bölgelerin uzman eşliğinde görülmesinin yanı sıra mutlaka farklılık yaratacak, Kültürel Etkileşim Programlarımızı destekleyecek etkinlikler dahil ediyoruz. Ayrıca, Kültürel Etkileşim Merkezi’mizde yerli ve yabancı seyahat severlere seyahat felsefemiz çerçevesinde sayısız etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinliklerin bazıları aklınıza bile gelmeyecek deneyimler olabiliyor. Bunları görmek isterseniz Kültürel Etkileşimler Noktası Etkinlikleri‘ni tıklayabilirsiniz.