fbpx

Çocuklara Topkapı

Beyoğlu/İstanbul, Türkiye (0)
Kişibaşı
 • Çocuklara Geziler
 • Pedagog
 • Atölye
 • Müze Girişi
 • Turist Rehberi

Çocuklara Topkapı Sarayı Gezisi

Açıklama

Sevgili Anne ve Babalar,

Çocuklarınızın tarih ve kültürümüzle erken yaşlarda tanışmasını, müze ve ören yerlerini doğru yöntemlerle gezmelerini istemez misiniz?

Geleneksel yöntemlerle yapılan gezilerin ne kadar verimli olduğu konusuna hiç girmeden, bu konunun dünyanın en gelişmiş ülkelerinde nasıl yapıldığını hiç düşündünüz mü?

Rehberler Odası’nda başkanlık yaptığım süre içinde gerçekleştirmekten gurur duyduğumuz projelerden biri“Çocuk ve Müze Projesi” idi. Uluslararası fonlarla ve özel eğitmenlerle gerçekleştirdiğimiz, yıllar içinde binlerce öğrenciyi kapsayan bu projeden edindiğimiz deneyimlerle, çocuklarımıza müze gezdirmeyi tam da olması gerektiği şekilde yapmaya karar verdik.

Evet, şimdi çocuklarınızı Küçük Sultanlar Atölyemize davet ediyoruz.

Bunun için çocuklarınızı önce Taksim-Cihangir’deki C.I.P Salonumuza alacağız. Burada, drama eğitmeni ve tiyatro sanatçısı uzmanımız Seden Edgü eşliğinde yaklaşık 2 saat  sürecek bir atölye çalışması yapacağız. Bu atölye çalışmasında, kendi yayınımız olan Ege ve RomRom’un Maceralı Topkapı Sarayı gezilerini içeren çocuk kitabımızı interaktif bir biçimde işleyeceğiz. Topkapı Sarayı’nda yaşam nasıldı? Padişahın annesinin nasıl bir etkisi vardı? Padişahlar, Hanım Sultanlar büyürken neler öğreniyor, nasıl yaşıyordu? Toplantılar nasıl yapılırdı? Bunları atölye çalışması şeklinde yaptıktan sonra, saraya gittiğimizde nereleri göreceğimizi, fotoğraflarıyla eğlenceli bir biçimde çalışacağız.
Sandviç ve içecek ikramından sonra, özel araçla Topkapı Sarayı’na gideceğiz. Saray’da çocuklara rehberlik konusunda uzman profesyonel bir rehber ve onun yardımcıları eşliğinde Topkapı Sarayı’nı gezeceğiz. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek. Sarayda Harem Dairesi de gezilecek.

Gezi bitiminde çocuklarınızı C.I.P Salonumuza özel araçlarla geri getirip, aslında bu etkinliğin en önemli bölümünü oluşturan gün sonu değerlendirme çalışmamızı yapacağız. Daha sonra çocuklarınızı gelip C.I.P’den alabilirsiniz.

Dilerseniz bizler çocuklarınızla sarayı gezerken sizler de sarayda kendi başınıza vakit geçirebilirsiniz.

Küçük Sultanlar Atölyesi
Yaş Grubu: 9-12
Katılımcı Sayısı: En fazla 16

Programın Özeti: Kahramanlarımız Ege ve Romrom’la beraber,  önce atölye çalışmalarıyla Topkapı Sarayı’nın tarihi ve kültürel boyutunu öğrenip, sonra gerçek mekanları gezerek Topkapı Sarayı’nda yaşamı deneyimleyeceğiniz atölye ve uygulama gezisi.

Program:
10:00 C.I.P Salonda buluşma (Cihangir)
10:00-12:00 Ege’yle Romrom’un Hikayesi – İnteraktif Atölye Çalışmaları
12:00 Yemek molası
12:30 Topkapı Sarayı’na özel araçla hareket
13:00- 13:15 Topkapı Sarayı’na giriş
13:15- 15:15 Saray gezisi
15:30-16:00 C.I.P Salona dönüş
16:00-16:30 Değerlendirme toplantısı
16:30 Atölye Sonu

FİYAT:
Kişi Başı: Sorunuz

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İnteraktif Atölye Çalışmaları
 • Öğle yemeği ve içecekler
 • Özel araçla ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • %18 KDV
 • Programda bulunan gezi ve ziyaretler
 • Bu etkinlik, Şerif Yenen Travel’in bilgi, birikimi ve tecrübesiyle hazırlanmıştır
 • Bu gezinin operasyonu Şerif Yenen Travel Turizm Seyahat Acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir. (A Grubu Seyahat Acentesi İşletme Belgesi No: 8860)

REZERVASYON / İPTAL / İADE KOŞULLARI:

Katılmak isterseniz info@serifyenen.com adresine e-posta göndererek veya 0212-249 3670 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Aşağıdaki banka hesap numarasına ödeme yaptığınızda rezervasyonunuz kesinleşecektir. Dilerseniz kredi kartınızla da ödeme yapabilirsiniz.

Banka Bilgileri: Yenen Turizm ve Yayıncılık
Garanti Bankası – Cihangir Şubesi
TL Hesabı: 575-6299348
IBAN: TR65 0006 2000 5750 0006 2993 48

 • Rezervasyon için etkinliğin tüm bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Etkinliğin başlangıç tarihinden 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ücretin tamamı iade edilecektir.
 • Tur başlangıç tarihinden 15 günlük süreç ile son 3 gün arasında gerçekleşen iptallerde tutarın %65’i iade edilir.
 • Turun başlangıç tarihinden önceki 72 saatten daha kısa sürede gerçekleşen iptallerde herhangi bir geri ödeme söz konusu değildir.