Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

31 Mart Cuma, 19.00’da, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’dan, yeni bilgiler ışığında, dolu dolu bir “Göbeklitepe Kültürü” sunumu

31 Mart 2017 @ 19:00 - 21:00

30TLMaliyet aralığı ayırıcı60TL
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Göbeklitepe Kültürünü, dünya çapında bir uzmandan, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’dan dinlemeye ne dersiniz? Yoğun talep olduğu için tekrarlıyoruz!

Göbeklitepe, ortaya çıkardığı sonuçlarla, Dünya’da çok büyük ses getiren, yüzyılın en önemli arkeolojik alanlarından biri olarak kabul ediliyor.

GÖBEKLİTEPE

Türkiye’nin güneydoğusunda, Şanlıurfa ilinin yakınlarında yaklaşık 800 metre yükseklikteki bir tepenin yamacında yer alan Göbeklitepe’de, herbiri 5-10 ton ağırlığında, çapları 20 metreye kadar ulaşan daireler biçiminde yerleştirilmiş anıtsal taş yapılar ilk kez 1995 yılında keşfedildi.

Bu yapılar insanoğlunun dünya çapında ilk dini yapıları olarak görülüyor. Tarımsal üretiminin olmadığı toplum düzeninden tarım toplumuna geçişin, ilk olarak Bereketli Hilal içerisinde, Neolitik Dönem’de gerçekleştiği düşünülüyor. Bu geçiş, buzul çağının sona erişinin hemen ardından, MÖ 11 ile 8. bin yıl aralığında olmuştu ve bu geçişin en güzel izlerini Göbeklitepe’de görürüz.

Kuşaklar boyunca arkeologların kafasını meşgul eden ana sorulardan biri şuydu: Neden insanlar öncelikle avcılığı ve toplayıcılığı bırakarak hayvan ve bitkileri evcilleştirmeye başladı? Diğer bir deyişle neden Neolitik Devrim gerçekleşti? Göbeklitepe’deki yeni araştırmalar, bu konu üzerine genel olarak kabul edilen düşüncelere kıyasla farklılık gösteren yorumlara yol açan bulgular ortaya çıkardı.

Neolitiğin sözcük anlamı Yeni Taş Devridir. Bir milyon yılı aşkın bir zaman dilimi boyunca süren avcı ve toplayıcılığa dayalı gezginci yaşam biçiminin gereği olan toplumsal örgütlenme, Neolitik Dönemle, beslenmeden yaşam biçimine, toplumsal örgütlenmeden ekonomik düzene ve inanç sistemine kadar her alanda değişime yol açmıştır. Yeni bir toplumsal örgütlenme modeli olarak sonunda günümüze kadar devam eden Neolitik Devrim, insanlığın uzun geçmişinin en önemli kırılma noktası olarak kabul edilir.

Göbeklitepe Kültürü ve Neolitik Devrime ilişkin kafamızdaki her türlü sorumuza yanıt alacağımız bu sunumu kaçırmamanızı öneririz.

Görüşmek üzere.

Şerif Yenen

Prof. Dr. Mehmet Özdoğan Kimdir?

Yüzlerce yayını, sayısız ödülü bulunan dünya çapında kabul görmüş Neolitik uzmanı bir bilim adamıdır. Prof. Dr. Mehmet Özdoğan hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz: İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü, Prehistorya Anabilim Dalı

ÜCRET:

• Yetişkin: 60 TL
• Öğrenci (1992 ve sonrası doğumlular. Öğrenci bileti kısıtlı sayıdadır.): 30 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’ın sunumu
• Atıştırmalık ve çay ikramı,
• %18 KDV.

REZERVASYON:

• Seminerlerimize ilgi büyüktür ve salonumuzda yer kısıtlıdır. Rezervasyonunuzu şimdiden yapmanızı öneririz.
• Katılmak için online rezervasyon yapmak gerekmektedir. Bu sayfanın en altındaki BİLETLER bölümünde kişi sayısını belirleyip SEPETE EKLE’yi tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Kredi kartıyla veya banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz.
• Rezervasyon için seminerin bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
• Sorularınız için info@serifyenen.com adresine e-posta gönderebilir veya 0533-591 1303 numaralı telefondan Şerif Yenen’i arayabilirsiniz.
• Seminerler, Taksim-Cihangir’de yer alan C.I.P Konferans Salonu’nda yapılacaktır.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

• Seminer tarihinden 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ücretin tamamı iade edilecektir.
• Seminer tarihinden 15 günlük süreç ile son 3 gün arasında gerçekleşen iptallerde tutarın %65’i iade edilir.
• Seminer tarihinden önceki 72 saatten daha kısa sürede gerçekleşen iptallerde herhangi bir geri ödeme söz konusu değildir.
• Rezervasyon iptallerinin büyük ölçüde zorunluluktan kaynaklandığının bilincindeyiz. İadelerde yapılan kesintiler ceza amaçlı olmayıp, sadece organizasyon ve taahütlerimizden kaynaklanan maliyetimizi yansıtmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Detaylar

Tarih:
31 Mart 2017
Saat:
19:00 - 21:00
Ücret:
30TLMaliyet aralığı ayırıcı60TL
Etkinlik Category:

Organizatör

Şerif Yenen Travel
Telefon:
05335911303
E-mail:
info@serifyenen.com
Website:
http://serifyenen.com.tr

Mekan

C.I.P Konferans Salonu
Cihangir Mah. Soğanci Sk. No:3/3 Beyoğlu
Istanbul, 34433 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
+90 212-249 3670
Website:
http://www.serifyenen.com.tr